Fitoterapija. Šeit jūs atradīsiet informāciju par ārstniecības augiem, par to izmantošanu veselības stiprināšanai, par fitoterapijas iespējām dažādu slimību ārstēšanā un īsus, saprotami uzrakstītus, dažādu slimīgu stāvokļu aprakstus
Fitoterapija. Šeit jūs atradīsiet informāciju par ārstniecības augiem, par to izmantošanu veselības stiprināšanai, par fitoterapijas iespējām dažādu slimību ārstēšanā un īsus, saprotami uzrakstītus, dažādu slimīgu stāvokļu aprakstus Latviski По-русски English

Publikācijas

Betulīns
Betulīns Vairāk kā 30 klīniskos pētījumos ārzemju medicīnas centros un slimnīcās ir pārliecinoši pierādīts, ka betulīnam ir pretiekaisuma, pretvīrusu un antibakteriālās īpašības, antioksidantīva, antimutagēna darbība, spēja mazināt holesterīna līmeni asinīs, uzlabot aknu un nieru darbību, kā arī citas darbības, ko var izmantot cilvēka atveseļošanai.
Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka.
	Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka. "Dieva dārza ārstniecības augi".

Grāmata iepazīstina lasītājus ar ārstniecisko augu tēju pagatavošanas noslēpumiem, autors neskopojas ar padomiem, kā atgūt veselību pat ja tā zaudēta pirms daudziem gadiem.
Pretvēža dzīvesveids
Īss kopsavilkums pēc Deivida Servena - Šreibera (MD, PhD) grāmatas „Anticancer. Pretvēža dzīvesveids” izlasīšanas. Tikai autora paustās domas un atziņas.
Fitoterapija topošām māmiņām
Nu jau aiz muguras pārsteigums, ka Tavā ķermenī pieņemas spēkā jauna dzīvība. Dažreiz šis stāvoklis izsauc ne tikai prieku par gaidāmām izmaiņām dzīvē un par ģimenes pieaugumu, bet arī nepatīkamas sliktas dūšas sajūtas, ko ārsti nosaukuši par agrīno grūtnieču toksikozi.
Pret slimībām – ar dabas spēku
Ir pats Latvijas „tumšā un slapjā gadalaika” viducis, kad ļaudis steidz meklēt glābiņu no vīrusu un baktēriju uzbrukumiem. Pēdējā laikā arvien vairāk pieaug interese par dažādiem dabiskas izcelsmes preparātiem, arvien biežāk tiek minēts vārds „fitoterapija”. Tādēļ uz sarunu aicinājām, šķiet, Latvijas pazīstamāko fitoterapeitu, ārstu Artūru Tereško –dzīvesgudru, dzīvespriecīgu un harmonisku cilvēku, kurš, šķiet, ar savu klātesamību vien dara pasauli gaišāku un veselīgāku.
Jaunas ultraīsviļņu terapijas iespējas ar CEM-TECH ierīci!
Jaunas ultraīsviļņu terapijas iespējas ar CEM-TECH ierīci! Austrumu medicīna uzskata cilvēka organismu par materiālās un enerģētiskās substances veselumu, kas atbilst galvenajam kvantu mehānikas postulātam par matērijas dzīvīgumu.
Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka.(2)
Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka.(2) "Augu terapija 2. Aknu slimību fitoterapija.Fitoterapija onkoloģijā.Locītavu slimību fitoterapija."

Šajā grāmatā esmu uzrakstījis visu, ko zinu par aknu slimību ārstēšanu ar augiem.
Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka.(1)
Fitoterapeita Artūra Tereško bibliotēka.(1) "Augu terapija 1. Sirdij, asinsvadiem un nervu sistēmai"

Sirds ir dvēseles mājoklis, un dvēsele sevi izpauž caur emocijām. Pārmērīgs stress ir sirds slimību pamatā. Tās var izraisīt arī citu orgānu darbības traucējumi. Kamēr bojājumi nav lieli, viss tiek labots pēc dabas dotās veselības programmas, un cilvēks par to pat nenojauš.
Pavasara dzīvības spēks
Pavasarī cilvēki it kā atmostas no ziemas miera un sastinguma un vēlas uzņemt enerģiju, rosīties un atkal būt tuvāk dabai. Sarunājoties ar fitoterapeitu Artūru Tereško, nonācām pie 10 atziņām pavasarim. Tās var palīdzēt cilvēkiem šajā gadalaikā justies labāk – mājās, darbā un pie dabas.
Artūrs Tereško norāda, ka visbiežāk cilvēkam trūkst nevis medikamentu, bet brīva laika un varbūt arī gribas sev palīdzēt, uzlabot veselību un norūdīties.
Cik jauki tu smaržo – pēc paeglīša: dabas dziedinošais spēks
Novembris un decembris - tukšuma cēliens, kad visas rudens balvas jau izdalītas, bet ziema savas vēl nepiedāvā? Ārsts fitoterapeits Arturs Tereško šo priekšstatu kliedē, atgādinot, ka dabas dziedinošais spēks paguruma nepazīst.
Par lazdas mizu un lapām
Esmu savākusi lazdu lapas un lazdu mizas, sažāvēju. Man teica, ka tās derot pret paplašinātām kāju vēnām, bet kā šo tēju pareizi lietot? Rita Z.
Par augu sulām un trofiskām čūlām
Uz apakšstilba iekšpusē man ir veca trofiska čula. Vai iespējams ar kādām augu sulām vai kompresēm to sadziedēt? V. Ozoliņa.
Zāļu tēju medībās: pat no necilākajām ceļmallapām un nātrēm var pagatavot veselīgu zāļu tēju.
Mūža mežus nedrīkstot iznīcināt arī tāpēc, ka tajos slēpjas zāles pret daudzām cilvēces slimībām. Taču arī tepat Latvijas zaļumos var atrast zālītes, kas, īstajā laikā plūktas, pareizi izkaltētas, pēcāk var kalpot par lielisku līdzekli veselības stiprināšanai. Zāļu tēju medībās jāņem līdzi arī no senseniem laikiem pārņemta zināšanu bagāža, pēc kuras Diena devās pie Latvijas zāļu tēju speciālistiem.
Ar savu gaismu. Špikeris visam ir dabā
Māte Daba ir ģeniāla – tajā atrodams viss cilvēkam nepieciešamais.
„Špikeris dabā ir visam. Dažreiz koncentrēti augu preparāti darbojas tikpat stipri kā sintētiskie. Un viens augs satur dažādas vielas, iedarbojas plašā spektrā.”
Pirts stipru cilvēku padara vēl stiprāku
Es savu pirtī iešanas lozungu „vieglu garu!” skaidroju tā, ka pirts ir jākurina pamatīgi un pēršanās laikā tā ir jāvēdina, jo karstie akmeņi sadedzina skābekli, kas savukārt ir vajadzīgs cilvēkiem, kuri atrodas pirtī.
Spēcīgā žultsdzinēja pienene
Tagad vēl ir rokamas arī pieneņu (Taraxacum officinale Wigg.) saknes. Pienenes ir ļoti vērtīgs ārstniecības augs ar spēcīgu žulti dzenošu un žulti veidojošu iedarbību. Pierādīts, ka pienenes preparāti žults sekrēciju palielina pat divas līdz četras reizes. Saknēm ir izteiktāka žulti dzenoša, bet lapām – žults sekrēciju stimulējoša iedarbība. Cilvēka veselībai ļoti svarīga ir žults izdale – jo vairāk izdalās žults, jo aktīvāka ir visa organisma vielmaiņa.
Sieviešu draugs apinis
Apinis (Humulus lupulus) vijas ap kokiem un bieži ir sastopams upju krastos. Tautas medicīnā apiņa rogas lieto sāpīgu, stipri asiņojošu mēnešreižu gadījumā, ar klimaksa periodu saistīto nervu sistēmas, sirds un gremošanas orgānu darbības traucējumu novēršanai, kā arī ādas slimību ārstēšanai.
Izturīgas, tomēr saudzējamas
Veselas aknas nav jāattīra, bet slimām jāpalīdz. Laba aknu darbība nodrošina normālu sirds un asinsvadu funkciju, jo regulē holesterīna līmeni asinīs, kas uztur tīrus asinsvadus un normālu asinsspiedienu.
Kas apēd dzērveni, tas aizbaida baciļus
Nupat ēdām pilnām mutēm zemenes un mellenes, bet tagad jau nogatavojas dzērvenes un brūklenes...
Man ir izaudzis liels jūras sīpols.
Ārsts fitoterapeits Artūrs Tereško iesaka sagatavot pabiezu rudzu, miežu vai kviešu miltu mīklu, izveltnēt to centimetra biezumā un ietīt tajā sīpolu.
Gūst zināšanas par ārstniecības augiem
- Roberta laukos sastopams ļoti liels augu klāsts, dažus pat es neesmu redzējis,- tā, sākot semināra nodarbības, izteicās ārsts fitoterapeits Artūrs Tereško, kurš jau gadiem ir pazīstams kā dažādu ārstniecisko augu pazinējs un zāļu tēju maisījumu radītājs. Viņš klātesošajiem stāstīja par tepat «Ziemeļos» audzētajiem augiem un to pielietojumu un drošināja šo nodarbi nemest malā, bet gan paplašināt, solot jaunu ražotni, kā arī labākas iepirkuma cenas. Turklāt A. Tereško uzsvēra, ka viņa pieredze uzreiz palīdz atšķirt dabiskajās pļavās vākta auga aromātu no tāda, kas audzēts, pielietojot ķīmiskus preparātus.
Uz Ķīnu - austrumu medicīnas Meku
Fitoterapeits Artūrs Tereško 12 dienas pabija Ķīnā. Viņš nebija tikai parasts tūrists:"Pirmām kārtām braucu uz zemi, no kuras cēlusies austrumu medicīna," viņš saka.
Alternatīva cīņā ar vīrushepatītu C
Pret vīrushepatītu C vakcīna vēl nav radīta. Jaunākās paaudzes efektīvākie preparāti pagaidām nav valsts apmaksāti, slimajam cilvēkam viens ārstēšanās kurss izmaksā aptuveni 1000 latu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki meklē alternatīvas ārstēšanas metodes.
Zemes spēks – mizās un pumpuros
Aprīlī katrs asniņš ir tāda dzīvesspara pilns, ka der gan acu ielīksmošanai, gan iemešanai mutē vai salātu bļodā vitamīnu tiesai. Tomēr fitoterapeits Artūrs Tereško mudina šajā krāšņuma parādē neatstāt bez ievērības ārēji necilākās pavasara veltes - jaunos pumpurus un sulu spēka pilnās koku mizas.
Tējas pavisam reāli ārstē
Artūrs Tereško nav nekāds "zāļu vecītis". Arī pie dziednieku kuplās saimes viņš sevi nepieskaita. Artūrs ir ārsts, kas palīdz cilvēkiem atgūt veselību, ņemot talkā gan tradicionālo Rietumu, gan netradicionālo Austrumu medicīnu un neaizmirstot arī seno tautas dziedniecību.
Divas zvaigznes vidū cilvēks
Sena teiksma stāsta par ķīniešu filozofu, kurš meditācijas laikā ieraudzījis no upes iznirstam zirgu ar neparastu zīmi uz sāniem. Tā bija ar apli apjozta pentagramma, kurā viedais filozofs saskatīja 5 stihijas, kas savstarpēji mijiedarbojoties veido visas pasaules norises, šai pentagrammā filozofs saskatīja simboliski attēlotu laika tecējumu un cilvēka dzīves ritējumu ar viņa iespējamām veselības un slimības izpausmēm.
Tēju karalis pieslīpējas Eiropai
Fitoterapija tiek dēvēta par netradicionālo medicīnu, bet ārsts fitoterapeits Artūrs Tereško teic, ka tā ir medicīna ar gadu tūkstošu pieredzi, kuras īsto nozīmi Rietumu cilvēki apzinās tikai pamazām. Nedēļa viesojās pie daktera Tereško, lai runātu par cilvēkiem, ārstniecības augiem un dzīvi, kurā sev pārlieku nodarām pāri.
Lai Dieva dārza ārstniecības augi dod veselību un spēku visiem cilvēkiem pasaulē un, īpaši, Latvijā!
2009, SIA "Dr. Tereško tējas". Visas tiesības ir aizsargātas.
Izstrādāts studijā web-design.lv