0

JAUNUMS! Artūra Tereško grāmata „Gemmoterapija-terapija ar koku un krūmu pumpuru ekstraktiem”

Pēc vairāku grāmatu izlasīšanas par gemmoterapiju un iepazīšanās ar zinātniskiem pētījumiem esmu pārliecināts, ka gemmoterapijas ekstraktu pielietošana ir vienkārša, nekaitīga, tā dod stabilus veselības uzlabojumus, salīdzinoši nav dārga, turklāt šos preparātus cilvēks var pagatavot pats, ja tikai ir vēlēšanās, laiks, zināšanas un dabiskās terapijas ievirze.

Gemmoterapija nav vērsta uz akūtu simptomu nomākšanu, tā ir vērsta uz organisma pašregulācijas spēku stimulēšanu. Gemmoterapijai ir ietekme uz virsnieru dziedzeriem, stabilizējot imūnās reakcijas; uz limfātisko un asinsrites sistēmu, veicinot šūnu barošanu un attīrīšanu; uz zarnām un nierēm, veicinot organisma attīrīšanu no vielu maiņas gala produktiem.

Esmu nolēmis gatavot gemmoterapijas preparātus un iepazīstināt lasītājus ar šo jauno, potenciāli ļoti nozīmīgo fitoterapijas novirzienu, kuru var uzskatīt par tiltu starp fitoterapiju un homeopātiju.

Drošu roku esmu izmēģinājis šos preparātus pats uz sevi. Liekas, ka esmu kļuvis ļoti aktīvs, daudz strādāju, nenogurstu un labi paciešu karstumu un aukstumu, nometu četrus kilogramus svara, kā man nemaz nav žēl. Neesmu vairs tik aizmāršīgs kā pirms pusgada, biežāk atceros, ko esmu solījis, kaut gan pie tā vēl jāpiestrādā.
Gemmoterapijas ideja nāk no manas meitas Ilzes, kura ir lieliska homeopāte un ģimenes ārste. Reiz viņa man pajautāja: „Kā būtu, tēti, ja pagatavotu tinktūras no dažādu koku pumpuriem”. Sekoja šīs jomas interneta dzīļu pētīšana, grāmatu pasūtīšana, lai saprastu, kas tas ir, un pavasara pumpuru vākums no 15 dažādu sugu kokiem un krūmiem kam sekoja 15 veidu gemmoterapijas ekstraktu pagatavošanu pēc visiem farmakopejas likumiem.
Gemmoterapijas preparāti ir paredzēti gan akūtu, gan hronisku slimību ārstēšanai.

Ceru, ka šajā brošūrā sniegtā informācija un gemmoterapijas lietošana palīdzēs jums pārvarēt nelielas veselības problēmas. Ja tomēr, akūtos gadījumos lietojot šos preparātus, slimība nepāriet 24 stundu laikā, jāgriežas pie ārsta, lai saprastu, kas noticis.

Jēdziens ‘gemmoterapija’ nāk no latīņu valodas vārda gemma, kam, ne par velti, ir divas nozīmes – „dārgakmens” vai arī „pumpurs”, un no grieķu valodas therapein – ārstēšana. Tātad tā ir ārstēšana ar augu pumpuru preparātiem. Tomēr mūsdienu gemmoterapijā tiek izmantotas arī citas auga daļas, kas satur meristēmas audus – asni, dzinumi, sakņu jaunie izaugumi. Savukārt meristēmas audi augiem ir tas pats, kas cilvēkiem cilmes šūnas. Augiem no meristēmas audiem veidojas lapas, zari, ziedi un sēklas, bet cilvēkam no cilmes šūnām visas iespējamās šūnas, kas nodrošina cilvēka dzīvošanu.

Augu pumpuru izmantošana medicīniskiem mērķiem ir zināma kopš ļoti seniem laikiem.
Pati ideja par augu embrija daļu izmantošanu medicīniskiem mērķiem nav jauna – ieteikumi pumpuru, dzinumu un dīgstu izmantošanai ir atrodami Avicennas, Hipokrata, Galēna darbos, Ķīnas tautas medicīnā, Ajūrvēdas medicīnā un Homeopātijā, kur Mātes tinktūras pagatavošanai tiek izmantots viss augs, saknes ieskaitot. Ņemot vērā to, ka gemmoterapijā izmanto ne tikai pumpurus, bet arī augu sakņu dzinumus, šie gemmoterapijas preparāti varētu tikt uzskatīti par homeopātiskiem pagatavojumiem un būt ļoti noderīgi homeopātijas praksē.
Apbrīnojama intuīcija bija slavenajam renesanses laika ārstam Paracelsus, kurš rakstīja par dažādu spēku esamību dīgstos, pumpuros un negatavos augļos. Viņš uzskatīja, ka uzmanība jāpievērš visam augam, īpaši, pumpuriem, uzskatot, ka pumpuri satur visu, kas atrodas pieaugušā augā.

Eiropas Savienībā gemmoterapijai ir apstiprināts medicīnas palīgmetodes statuss, pateicoties tam, gemmoterapija ir guvusi ievērojamu popularitāti ārstu – homeopātu un naturopātu aprindās Austrālijā, Beļģijā, Kanādā, Francijā, Vācijā, Itālijā, Jaunzēlandē un Rumānijā.

Var teikt, ka gemmoterapijas popularitāte pasaulē aizvien pieaug, tiek veikti arvien jauni pētījumi; arī gemmoterapijas speciālisti uzkrāj zināšanas un atklāj jaunas iespējas šo preparātu pielietošanā. Tiek uzskatīts, ka šai botāniskajai terapijai akūtu un hronisku simptomu gadījumā ir milzīgas potenciālās iespējas,

Es uzskatu, ka gemmoterapijas maigais, tomēr spēcīgais efekts, kā arī lietošanas ērtums un pieejamība, laikmetā, kad medicīnas praksē tiek lietota aizvien toksiskāka ārstēšana, tiks atzinīgi novērtēts.

Ir izpētīts, ka gemmoterapiju var lietot arī bērnu ārstēšanas praksē un geriatrijas pacientiem. Lielākā daļa ekstraktu ir droši arī grūtniecības laikā. Pierādīts, ka pumpuru terapija nodrošina tūlītēju iedarbību akūtos gadījumos, bet hronisku slimību gadījumā ir nepieciešama ilgstošāka ārstēšana.

Gemmoterapija atjauno orgānu dabiskās funkcijas, samazinot vai novēršot nepieciešamību papildus uzņemt mākslīgos vitamīnus un minerālvielas, kuras ķermenis ražo dabiski.

Pielietojot gemmoterapiju praksē, apstiprinājies, ka tās darbība sniedzas līdz organiskajam un šūnu līmenim.
Vislabākie rezultāti tika gūti, pumpuru ekstrakcijai izmantojot 55% etilspirta un pārtikas glicerīna maisījumu.
Bioloģiski aktīvās vielas, ko satur pumpuri, nodrošina orgānu audu bioloģisko aktivitāti, galvenokārt stimulējot nieru un aknu izvadīšanas funkciju un limfātiskās sistēmas aizsardzības funkcijas.
Pēc gemmoterapiju praktizējošo ārstu novērojumiem, cilvēkiem, kas ārstējās ar gemmoterapiju, normalizējās asins seruma olbaltumu frakciju līmenis, kas ir viens no svarīgākajiem veselības kritērijiem.

Gemmoterapijas iespējas:

• Organisma aizsardzības (imunitātes) stiprināšana.
• Organisma attīrīšana no kaitīgām vielām – pesticīdiem, herbicīdiem, amalgamas svina savienojumiem, pārtikas e-vielām.
• Negatīvo pārdzīvojumu radītā stresa seku novēršana.
• Depresijas novēršana.
• Slimības izsaucēja neitralizēšana.
• Slimības simptomu mazināšana.
• Vielmaiņas procesu sakārtošana.
• Organismam nepieciešamo barības vielu, vitamīnu un mikroelementu nodrošināšana.

Pumpuriem ir antibakteriāla, imūno sistēmu spēcinoša, brūces dziedējoša, uzmundrinoša un attīroša iedarbība uz cilvēka ķermeni. Kad augu “atjaunojošie” komponenti nonāk cilvēka ķermenī, tie spēj stimulēt šūnu dzīvi un tās atjaunot, atbalstīt dziedināšanas procesus, aktivizējot cilmes šūnas.
Pumpuru iedarbība ir salīdzināma ar visu pārējo augu daļu: sakņu, kātu, lapu, ziedu ārstnieciskās iedarbības summu.

Par konkrētiem veselības uzlabošanas ieteikumiem tālāk grāmatā: „Gemmoterapija – terapija ar koku un krūmu pumpuru ekstraktiem”.

Grāmatu var iegādāties „Pļavas aptiekā” (Baznīcas ielā 6, Rīgā) un www.fitoterapija.lv

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.