Šis tiešām ir apjomīgs pētījumu kopsavilkums, kas apkopo rezultātus no 182 zinātniskiem darbiem – tas nostiprina manu pārliecību, ka betulīnam ir, un nākotnē būs vēl izcilāka loma daudzu slimību ārstēšanā un profilaksē, kā arī to, ka mūsu ražotie betulīna preparāti ir pareizais ceļš, kā aizsargāt un kopt veselību.
Jāsaka, ka šis pētījums ir izcils, tas dod atbildes uz to, kādā veidā betulīns mazina iekaisumu asinsvados un pazemina holesterīna līmeni, kā tas uzlabo glikozes vielu maiņu organismā diabēta gadījumā, kā atbalsta aknu darbību, kā darbojas pret audzēju, kāpēc tam ir antioksidantīva, šūnu novecošanos aizkavējoša darbība.
Uz pierādījumiem balstītās medicīnas kritērijiem atbilstošos betulīna pētījumos ir pierādīta izcila brūces dziedējoša darbība, kā arī izteikta palīdzība nekrotiskas herpes, bullozas epidermolīzes ārstēšanā, kas, īstenībā, ir dzīvību apdraudošas ādas slimības.
Īsumā:
Betulīns ir dabīgs triterpēns, ko parasti iegūst no bērza tāss, kas pazīstams ar savām potenciālajām brūču dziedinošajām īpašībām. Betulīnam piemīt aizsargājoša iedarbība pret sirds un asinsvadu un aknu slimībām, vēzi, diabētu, oksidatīvo stresu un iekaisumu. Tas samazina hiperglikēmiju, nomācot α-amilāzes un α-glikozidāzes aktivitāti, cīnās pret audzēja šūnām, izraisot apoptozi un kavējot metastātiskus proteīnus, kā arī modulē hronisku iekaisumu, bloķējot iekaisumu veidojošo citokīnu aktivāciju caur iedarbību uz NFκB (kodolfaktors kappa B) un MAPK (mitozi – šūnu dalīšanos regulējoša proteīnkināze) Ņemot vērā betulīna potenciālu ietekmēt dažādus bioloģiskos tīklus ar augstu mērķa specifiskumu, var pieņemt, ka betulīns var kļūt par jaunu vadlīniju zāļu izstrādē, jo tas var modificēt dažādus farmakoloģiskos mērķus. Apkopotais pētījums atklāja, ka betulīna daudzveidīgo labvēlīgo ietekmi uz dažādām slimībām vismaz daļēji var izskaidrot ar tā daudzveidīgo pretiekaisuma aktivitāti. Šajā pārskatā galvenā uzmanība pievērsta betulīna farmakokinētikai, farmakoloģiskajai aktivitātei un betulīna daudzveidīgai ietekmei uz tādiem signalizācijas ceļiem kā MAPK, NF-κB un Nrf2 (proteīns, kas regulē antioksidantīvo izpaušanos), kas ir svarīgi organisma reakcijas regulatori attiecībā uz oksidatīvo stresu un iekaisumu.
Stipru veselību vēlot,
Ārsts – fitoterapeits Artūrs Tereško
Konspekts no pētījuma PDF formātā: BETULĪNS_Konspekts no pētījuma
“Dr.Tereško tējas” piedāvātie uztura bagātinātāji ar bērza tāss ekstraktu betulīnu: E-VEIKALS
Foto: Nils Sokolovs Photography