0

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos

Esmu vairākus mēnešus klausījies, kā arī lasījis zinātniskus pētījumus Medpub zinātnisko darbu krātuvē dažādu speciālistu un zinātnieku viedokļus par koronavīrusa Covid 19 izsauktās slimības patoģenēzi un ārstēšanas paņēmieniem. Visu loģiski izvērtējot un apkopojot, ir izveidojies, manuprāt, loģisks skatījums uz šīs slimības attīstības gaitu un ārstēšanu.

Skaidrs, ka šis vīruss ļoti atšķiras no citiem respiratoriem un gripas vīrusiem. Tas nemaz nav respirators, kaut arī ienāk caur elpošanas ceļiem. To vajadzētu nosaukt par asinsvadu vīrusu, jo tas izsauc asinsvadu iekšējā slānīša – endotēlija iekaisumu un veido trombus vissīkākajos asinsvados, pilnīgi tos nosprostojot.

Visbiežāk cieš plaušas, jo ap plaušu elpojošo struktūru – alveolām atrodas ļoti sīku asinsvadu pinums ar ļoti plānām un „caurumotām” sieniņām, caur kurām asinīs no ieelpojamā gaisa nonāk skābekļa molekulas un ar izelpojamo gaisu iziet ārā CO2. Kad vīruss ar ieelpoto gaisu nonāk šajos asinsvados, tas izraisa asinsvadu endotēlija, bojājumu, iekaisumu un trombozi. Gāzu apmaiņa caur alveolām vairs nevar notikt, cilvēks slāpst no skābekļa trūkuma, arī ventilācijas aparatūra ar intubāciju nevar palīdzēt, jo plaušu faktiski nav – ir plaušu masa pilna ar asinsvadu trombiem. Otra vājā vieta ir nieres, tur arī veidojas līdzīga aina, kad vīruss rada iekaisumu un trombozi asinsvadiņu kamoliņos – glomerulos, caur kuriem filtrējas urīns. Ja tas notiek, nieres nevar filtrēt urīnu, notiek organisma intoksikācija, glābt var „mākslīgā niere”.

Cieš arī galvas smadzenes, no skābekļa bada sākas galvassāpes, var veidoties insults ar visām no tā izejošām sekām.
Visnotaļ drūms skatījums uz vīrusa nedarbiem. Taču ir pētījumi, kas vieš cerības.

Covid 19 slimību ir jāārstē pavisam citādi – ne tā, kā parasto respiratoro vīrusu vai gripas izsaukto infekciju, kuras gadījumā, mēs ārsti, aicinājām paciest temperatūru, jo temperatūrā virs 38* organismā izstrādājas antivielas. Covid gadījumā tieši t* paaugstinājums veicina trombu veidošanos, tāpēc tā ir jāpazemina, turklāt, nevis ar paraceptamolu vai kādu citu nespecifisko pretiekaisuma līdzekli, bet, konkrēti, ar aspirīnu. Lietojot Aspirīnu, tiek nošauti 3 zaķi ar vienu šāvienu. Aspirīns darbojas kā antiagregants – neļauj salipt eritrocītiem un trombocītiem, darbojas pret iekaisumu, neļaujot darboties iekaisuma prostaglandīniem un, treškārt, mazina temperatūru, iedarbojoties uz t* regulējošiem centriem galvas smadzenēs.

Ne visiem, kas inficējas ar šo vīrusu attīstās šeit ilustrētā aina, gluži otrādi – tas notiek reti, taču pagaidām nav skaidrs, kas ir tie faktori, kas izsauc smagu slimības gaitu. Saslimst gan, liekas, ļoti veselīgi cilvēki, sportisti, gan arī tie, ko mēs saucam par vārgulīšiem.
Tā vien liekas, ka šis vīruss nešķiro, kam slimot smagi, kam pavisam viegli, iespējams, jo lielāku vīrusa devu cilvēkam gadās saņemt, jo smagāk tas slimo. Pierādīts, ka maskas lietošana virs mutes un deguna mazina ieelpotā vīrusa devu.

Diemžēl, atšķirt akūtu respiratoru saslimšanu no Covid 19 sākuma stadijā nav iespējams pat ar testēšanu, tāpēc jāpieņem sliktākais un jālieto uzreiz aspirīns pa 0.5 gr. 3 reizes dienā izšķīdinātā veidā, ar glāzi silta citronūdens, kuram var pievienot medu. Aspirīns jādzer pēc ēšanas, lai mazāk ciestu kuņģis.
Aspirīnu nedrīkst lietot cilvēki ar kuņģa – zarnu trakta iekaisumu, kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūlu, kā arī asiņošanas gadījumā. Ja ir šīs slimības, var izlīdzēties ar kārkla mizas novārījumu. Kārkla miza satur vidēji 5 % salicilskābes. Tātad, 10 gramu kārkla mizas, vārot 10 minūtes, vienai reizei vajadzētu pietikt. Kārkla mizas novārījums satur daudz miecvielu, kas aizsargā gļotādas. Šo novārījumu arī lieto pēc ēšanas.

Svarīgi! Bērniem līdz 12 gadu vecumam aspirīna lietošana ir kontrindicēta, jo reti var izsaukt Reja sindromu, kas izpaužas ar aknu un smadzeņu bojājumu.

Tā saucamajā Spāņu pētījumā par D3 vitamīnu, ir pierādīta ļoti labvēlīgā D3 vitamīna ietekme gan profilaksei, gan ārstēšanai. Devai jābūt pietiekami lielai – pirmajā saslimšanas dienā 50 000 SV, tālāk ik pēc 5 dienām pa 25 000 SV. Profilaktiski D3 vitamīns jālieto tik daudz, lai tā līmenis asinīs būtu virs 45 ng/ml

Jālieto arī daudz šķidruma, gan kvalitatīva ūdens, gan ārstniecības augu tējas veidā. Mums jāņem piemērs no Ķīnas, kur, pateicoties tautas tradicionālajai medicīnai, infekcija ir apstādināta. Kādu laiku ķīnieši jau dzīvo parastā režīmā, kamēr Eiropa un Amerika „cīnās”. Slimībai sākoties, Ķīnā tika mobilizēti tūkstošiem tautas medicīnas speciālistu, kas gatavoja un deva sasirgušajiem maisījumus ar ārstniecības augiem, to rādīja CNN un Krievijas 1. kanāla televīzijā.

Aicinu iepazīties ar pētījumiem par aspirīna pielietošanu: https://www.finanzen.de/news/aspirin-und-vitamin-d-beeinflussen-sie-den-corona-verlauf

Pētījumu par D3 vitamīna pielietošanu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7456194/

Par ārstniecības augu pielietošanu : https://www.fitoterapija.lv/pret-koronavirusu-ar-augu-speku-un-edienu-ka-zalem/

Neviens nevar garantēt pilnīgu izdošanos. Ja tomēr minētie pasākumi nedod uzlabošanos, jāmeklē ārsta palīdzība un jāārstējas stacionārā. Nevaru arī uzņemties atbildību par šeit piedāvāto ārstēšanu. Esmu tikai apkopojis informāciju, kas man likās loģiska un reāli noderīga.

Labu veselību vēlot – ārsts Artūrs Tereško

Populārākās tējas