0

Covid-19 infekcijas ārstēšana mājas apstākļos /papildināts 22.02.2021/

Profilaktiskie pasākumi, lai neslimotu ar Covid 19 un citām vīrusu slimībām.

1. Kustības ārā svaigā gaisā, ieteicams mežā, vismaz stundu dienā.
Korejas un Japānas zinātnieki ir skaitījuši NK šūnu skaitu cilvēkiem, kas atrodas brīvā dabā un konstatējuši, ka tiem, salīdzinoši ar mājās sēdētājiem, ir par 14-15 % lielāks galētājšūnu (NK šūnu) skaits organismā. Tieši šīs imūnšūnas atrodas priekšējās aizsardzības līnijās un pirmās sastopas ar vīrusiem, tos iznīcinot, vai iznīcinot šūnas, kuras ir inficētas. Tālāk NK šūnas nodod informāciju tālākiem imūnās sistēmas posmiem, lai veidotu antivielas pret šo konkrēto vīrusu. Tādos gadījumos cilvēks iegūst antivielas, nejūtot, ka bijis inficēts. Priecīgā ziņa ir tāda, ka „pārslimojot” Covid 19 bez simptomiem, cilvēks citus nevar inficēt, jo viņa organismā vīrusu vairošanās ar NK šūnu palīdzību, tiek pārtraukta.

2. Mērena fiziska slodze uzlabo asins cirkulāciju, aktivizē vielu maiņu organismā, pazemina stresa līmeni, normalizē hormonālo balansu. Liela fiziska slodze pastiprina kortizola projekciju, kas pazemina imūnās sistēmas aizsardzības līmeni. Tieši tāpēc sportisti ir saslimšanas riska grupā.

3. Elpošanas vingrinājumi, elpošanā iesaistot pārmaiņus diafragmu, kad dziļā ieelpā izspīlējas vēdera priekšējā siena un izelpā vēders tiek ievilkts. Tas dod iespēju atvērt un trenēt plaušu rezerves, kas ikdienā netiek izmantoti, un piesātināt pilnībā asinis ar skābekli,

4. Mājoklī nodrošināt svaigu un mēreni mitru gaisu, izmantojot mitrināšanas iekārtas. Pārāk sauss gaiss centrālapkures apstākļos, izsausina elpošanas ceļus un padara tos uzņēmīgus vīrusu iekļūšanai organismā.

5. Sabiedriskās vietās valkāt sejas masku.

6. Atnākot mājās nomazgāt rokas, seju, izskalot muti, rīkli degunu ar kādu vieglu dezifinfekcijas līdzekli, piemēram ar 0.1% ūdeņraža peroksīda šķīdumu. Tā pagatavošanai 1 tējkaroti aptiekā nopērkamā peroksīda samaisa ar 50 ml ūdens.

7. Veselīga ēšana. Droši vien, labākā izvēle ir Paleo diēta, kad ēd daudz zaļumu, augļu, riekstu, zivis, maz gaļas, nelieto graudu produktus un piena produktus. Tomēr svarīgāku par diētas veida izvēli uztura zinātnieki ir atdzinuši ēšanas režīmu, kur būtiskākie momenti ir mērenība ēšanā un intervālā gavēšana, tas ir, kad ēd mēreni 6 – 8 stundas un pārējā laikā tikai padzeras ūdeni vai tēju. Tāds ēšanas režīms ļauj organismam izmantot visu apēsto un attīrīt organismu šūnu līmenī, aktivizējot arī imūno sistēmu.

8. Lietot jodēto sāli, parastā sāls vietā. Joda daudzums mūsu pārtikā ir nepietiekams, jods ir nepieciešams pareizai vairogdziedzera hormonālajai darbībai. Hormonālās nervu un imūnās sistēmas darbība ir savstarpēji ļoti cieši saistīta un veido cilvēka veselības pamatu – līdzsvaru, ko sauc par homeostāzi.

9. D3 vitamīna lietošana. Spāņu pētījumā noskaidrots, ka cilvēki ar D3 vitamīna līmeni asinīs virs 50 ng/ ml par 40% retāk saslimst, salīdzinājumā ar to iedzīvotāju grupu, kam D3 līmenis organismā ir nepietiekams.

10. C vitamīna lietošana. C vitamīns ir otrs svarīgākais vitamīns, kas piedalās imūnās sistēmas aktivizēšanā. Tas mums pietrūkst, īpaši ziemā. C vitamīna avots pārtikā ir dārzeņi, zaļumi. Ziemā teicams lietot skābētus kāpostus, kas vienlaicīgi uzlabo arī zarnu mikrobioma stāvokli, jo derīgās baktērijas dod iespēju zarnu limfātisko mezglu sistēmai veidot pareizas imūnās sistēmas šūnas.
Var pagatavot C vitamīna dzērienu no priežu vai egļu skujām – sauju skuju sīki sasmalcina, aplej termosā ar 1 litru karsta 50-60* ūdens, atstāj ievilkties 10-12 stundas. Lieto pa glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

11. Augu tējas, kas mitrina elpošanas ceļu gļotādu un pastiprina sekrēta veidošanu ar bagātīgu lizocīma saturu. Lizocīms iznīcina mikrobus. Tādas īpašības ir altejas saknei, lakricas saknei, māllēpes ziediem un lapām, gaiļbikša ziediem.

12. Krievijas Zinātņu akadēmija ziņo, ka ir sekmīgi pabeigts 2 fāzes pētījums par bērza tāss ekstrakta betulīna efektivitāti Covid 19 un citu respiratoro slimību profilaksē un ārstēšanā. Profilaktiski lietojot betulīnu pa 100 mg 2 reizes dienā, 13 reizes retāk notiek inficēšanās. Ja tomēr gadās saslimt, tad betulīna lietošana pa 1 gramam dienā par 45-53 % samazina smago gadījumu skaitu, kad nepieciešama mākslīgā elpināšana. Pacienti, kas pārslimoja šo infekciju, lietojot betulīnu par 30% ātrāk atguva darbaspējas. Iepriecinoši ir tas, ka Vācijas Darmštat institūtā izdarītie pētījumi liecina, ka betulīns ir pilnīgi nekaitīga viela, ar to nav iespējams panākt saindēšanos.
Patreiz ERAF projekta ietvaros Latvijā notiek betulīna pētījums, cerams, ka drīzumā betulīns būs plaši pieejams un dos lielu labumu iedzīvotāju veselības stiprināšanā.

13. Čagas lietošana. Novosibirskas zinātnes centra „Vektor” speciālisti apstiprināja čagas ūdens ekstrakta efektivitāti Covid 19 slimības profilaksē un ārstēšanā. Čagas aktīvās vielas, līdzīgi kā betulīns, kavē vīrusu vairošanos šūnās. Čagas dzērienu var pagatavot arī mājas apstākļos. Ņem 2 tējkarotes čagas pulvera, aplej ar glāzi 50-60* ūdens un izdzer pirms ēšanas, var kafijas vietā.

COVID19 INFEKCIJAS ĀRSTĒŠANA MĀJAS APSTĀKĻOS

Svarīgi ir pārlaist šo slimību viegli un dzīvot laimīgi tālāk. Tādam vajadzētu būt medicīnas mērķim, nevis organizēt visus iedzīvotājus 3 fāzes vakcīnas pētījumam. Pašlaik valda vakcinācijas histērija, nezinot, kas no tā visa sanāks. Tomēr labi, ka vakcinācijas organizēšanas pašā priekšgalā nav ārsti, jo viss šis pasākums ir pretrunā ar pašu galveno medicīnas bausli – Noli Nocere.

Lai izdzīvotu, ir jāsaprot, kas jādara, ja gadās saslimt. Ārstēšanās ieteikumu ir daudz, tos izvērtējot esmu nonācis pie, manuprāt, ļoti loģiska ārstēšanas plāna. Lai saprastu, kā var cīnīties ar šo „zvēru”, ir jāsaprot tā daba.

Skaidrs, ka šis vīruss ļoti atšķiras no citiem respiratoriem un gripas vīrusiem.

Tas nemaz nav respirators, kaut arī ienāk caur elpošanas ceļiem. To vajadzētu nosaukt par asinsvadu vīrusu, jo tas dažreiz izsauc asinsvadu iekšējā slānīša – endotēlija iekaisumu un veido trombus vissīkākajos asinsvados, pilnīgi tos nosprostojot. Visbiežāk cieš plaušas, jo ap plaušu elpojošo struktūru – alveolām atrodas ļoti sīku asinsvadu pinums ar ļoti plānām un „caurumotām” sieniņām, caur kurām asinīs no ieelpojamā gaisa ienāk skābekļa molekulas un ar izelpojamo gaisu iziet ārā CO2. Kad vīruss ar ieelpoto gaisu nonāk šajos asinsvados, tas izraisa asinsvadu endotēlija bojājumu, iekaisumu un trombozi. Gāzu apmaiņa caur alveolām vairs nevar notikt, cilvēks slāpst no skābekļa trūkuma, arī ventilācijas aparatūra ar intubāciju nevar palīdzēt, jo plaušu faktiski nav – ir plaušu masa pilna ar asinsvadu trombiem. Otra vājā vieta ir nieres, tur arī veidojas līdzīga aina, kad vīrus rada iekaisumu un trombozi asinsvadiņu kamoliņos – glomerulos, caur kuriem filtrējas urīns. Ja tas notiek, nieres nevar filtrēt urīnu, notiek organisma intoksikācija, glābt var „mākslīgā niere”.
Stipri cieš galvas smadzenes, kur arī notiek sīko artēriju tromboze, no skābekļa bada sākas galvassāpes, cieš kognetīvās funkcijas, var veidoties insults ar visām no tā izejošām sekām.

Ne visiem, kas inficējas ar šo vīrusu attīstās šeit ilustrētā aina, gluži otrādi – tas notiek reti, apmēram 2 gadījumos no simta, bet tie visi ir smagi. Pagaidām nav skaidrs, kas ir tie faktori, kas izsauc smagu slimības gaitu. Saslimst gan, liekas, ļoti veselīgi cilvēki, sportisti, gan arī tie, ko mēs saucam par vārgulīšiem.
Tā vien liekas, ka šis vīruss nešķiro, kam slimot smagi, kam pavisam viegli, iespējams, jo lielāku vīrusa devu cilvēkam gadās saņemt, jo smagāk tas slimo. Pierādīts, ka maskas lietošana virs mutes un deguna mazina ieelpotā vīrusa devu.
Visnotaļ drūms skatījums uz vīrusa nedarbiem. Taču ir pētījumi un ārstēšana, kas vieš cerības.

Izrādās, Covid 19 slimību ir jāārstē pavisam citādi – ne tā, kā parasto respiratoro vīrusu vai gripas izsaukto infekciju, kuras gadījumā, mēs ārsti, aicinājām paciest temperatūru, jo, kad ir temperatūra virs 38*, organismā izstrādājas antivielas. Ar to nepietiek. Uzreiz jālieto līdzekļi, kas kavē trombu veidošanos.
Vienkāršākais līdzeklis ir aspirīns, tiesa, ar daudzām blakusparādībām. Lietojot aspirīnu, tiek nošauti 3 zaķi ar vienu šāvienu. Aspirīns darbojas kā antiagregants – neļauj salipt eritrocītiem un trombocītiem, darbojas pret iekaisumu, neļaujot darboties iekaisuma prostaglandīniem un, treškārt, mazina temperatūru, iedarbojoties uz t* regulējošiem centriem galvas smadzenēs.

Aspirīnu lieto pa 0.1 gr. 2 reizes dienā izšķīdinātā veidā, ar glāzi silta citronūdens, kuram var pievienot medu. Aspirīns jādzer pēc ēšanas, lai mazāk ciestu kuņģis.
Aspirīnu nedrīkst lietot cilvēki ar kuņģa – zarnu trakta iekaisumu, kuņģa un 12 pirkstu zarnas čūlu, kā arī jebkādas asiņošanas gadījumā. Pētījums par aspirīna pielietošanu https://www.finanzen.de/news/aspirin-und-vitamin-d-beeinflussen-sie-den-corona-verlauf
Ja ir kontrindicēta aspirīna lietošana, var izlīdzēties ar kārkla mizas novārījumu. Kārkla miza satur vidēji 5 % salicilskābes. Tātad, 10 gramu kārkla mizas, vārot 10 minūtes puslitrā ūdens, vienai reizei vajadzētu pietikt. Kārkla mizas novārījums satur daudz miecvielu, kas aizsargā gļotādas. Šo novārījumu arī lieto pēc ēšanas.

Svarīgi!!! Bērniem līdz 12 gadu vecumam aspirīnu lietot nedrīkst, jo reti var izsaukt Reja sindromu, kas izpaužas ar aknu un smadzeņu bojājumu.

Mūsu slimnīcās, slimniekus ārstē ar antikoogulantu – heparīnu, taču dažreiz tas ir novēlot, jo trombangīts jau ir attīstījies. Tāpēc, lai novērstu asinsvadu trombozi, zemmolekulārie heparīna medikamenti jālieto no piemās saslimšanas dienas mājas apstākļos. Jālieto kādu no šiem preparātiem: Dabigotran (Pradaxa), Apiksaban (Eliquis), Edoksaban, Rivaroxaban (Xarelto). Pradaxa, piemēram, tiek lietots pa 150 mg 2 reizes dienā ilgstoši, kontrolējot asins recēšanu
Kontrindikācija gan antiagregantu, gan antikoogulantu lietošanai ir jebkāda veida asiņošana, ārējas un iekšējas čūlas.
Kā pretiekaisuma līdzekli kopā ar antikoogulantiem iesaka Colchicum, kas ir gatavots no rudens vēlziedes saknes. Tradicionāli to lieto podagras ārstēšanai.
Plaušu aizsardzībai – Bromhexin, pa 8 mg 4 reizes dienā.

Kas ir interesanti: Bromheksīns saista olbaltumu – transmembrāno serīna proteāzi, ar kuras palīdzību vīruss caur AKE 2 receptoru iekļūst šūnā. Tādā veidā tiek kavēta vīrusa izplatība. Par šo fenomenu pilns teksts https://link.springer.com/article/10.1007/s00709-020-01506-z
Bromheksīns veicina arī lizocīma veidošanos elpceļos. Lizocīms iznīcina vīrusus un baktērijas.
Spironolaktons (Verospiron) pa 25 -50 mg 2 reizes dienā. Verospirons ir urīndzenošs līdzeklis ar vērtīgu blakusietekmi – šī preparāta darbības ietekmē mazinās fibrotisko audu veidošanās pēc iekaisuma plaušu audos, sirds muskulī un citos orgānos, otrkārt, palielinās kālija līmenis serumā, kas Covid 19 gadījumā bieži ir pazemināts. Vēl joki tādi, ka verospirons samazina organismā arī prolaktīna (sievietēm) un testesterona (abiem dzimumiem) līmeni. Tāpēc verospironu lieto akne ārstēšanai un hirsūtisma gadījumā, tas ir, kad sievietēm apmatojums aug pēc maskulīnā tipa. Vairākos pētījumos ir radušās aizdomas, ka tieši testesterons ir pie vainas, ka vīrieši salīdzinoši ar Covid 19 saslimst biežāk. Pārtraucot lietot verospironu, testesterona līmenis atgriežas iepriekšējā līmenī.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7523486/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2357784/

Spāņu pētījumā par D3 vitamīnu, ir pierādīta ļoti labvēlīgā D3 vitamīna ietekme gan profilaksei, gan ārstēšanai. Devai jābūt pietiekami lielai – pirmajā saslimšanas dienā 50 000 SV, tālāk ik pēc 5 dienām pa 25 000 SV. Profilaktiski D3 vitamīns jālieto tik daudz, lai tā līmenis asinīs būtu virs 45 ng/ml

Pētījumu par D3 vitamīna pielietošanu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7456194

Ikdienā jālieto arī daudz šķidruma, gan kvalitatīva ūdens, gan ārstniecības augu tējas veidā.

Tātad pilns ārstēšanās plāns mājas apstākļos varētu izskatīties tāds:

1. Pradaxa 150 mg 2 reizes dienā.

2. Colchicinum 0.5 mg 2 reizes dienā

3. Bromhexin 8 mg 4 rteizes dienā

4. Verospiron 25 mg 2 reizes dienā no rīta, pusdienā.

5. D3 vitamīns 50000 SV pirmajā dienā, pēc tam katru nedēļu pa 25 000 SV
Tas ir tas, kas ir zinātniski pamatots un pierādīts.
Šo preparātu iegādei, izņemot aspirīnu un bromheksīnu, nepieciešama ārsta recepte.

6. Augu tēja Covid 19 profilaksei (var iegādāties “Pļavas aptiekā ” vai rakstot [email protected]) un simptomu mazināšanai
Vīgriezes laksti 15.0 antiagregantīva darbība
Dzeltenā amoliņa laksti 10.0 antikoogulantīva darbība.
Bērza lapas 10.0 aknu un nieru darbības atbalstam
Liepas ziedi 5.0 temperatūras pazemināšanai
Lakricas sakne 10.0 imūnreakcijas vājināšanai, atklepošanas veicināšanai
Kalmes sakne 5.0 pretvīrusu darbība
Dadža sakne 5.0 pretvīrusu darbība
Salvijas laksti 5.0 pretvīrusu, pretiekaisuma darbība
Asinszāle laksti 5.0 pretvīrusu, pretiekaisuma darbība
Vērmeles laksti 5.0 pretvīrusu darbība.
Divas ēdamkarotes augu tējas maisījuma apliet termosā ar 3 glāzēm karsta ūdens, ļaut ievilkties 10 -12 stundas. Ja nav termosa, lēni vārīt 10 minūtes. Lietot pa glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

7. Kārkla mizas novārījums. Ņem 1 ēdamkaroti sasmalcinātas kārkla mizas, aplej ar 2 glāzēm ūdens, lēni vāra 15 minūtes. Lieto pa 1/3 novārījuma 3 reizes dienā pēc ēšanas.

8. Uztura bagātinātāju ar bērza tāss ekstraktu betulīnu – BETULFLU

9. Čagas tējas dzēriens. Tējkaroti smalki samaltas čagas apliet ar glāzi karsta ūdens, pagatavot un lietot 2 reizes dienā ēšanas starplaikos.

Neviens nevar garantēt pilnīgu izdošanos. Ja tomēr minētie pasākumi nedod uzlabošanos, jāmeklē ārsta palīdzība un jāārstējas stacionārā, kur noteikti tiks pielietoti parenterāli antikoogulanti, pēc vajadzības, kortikosteroīdi un antibiotiķi, kā arī skābekļa terapija. Laba lieta rādās barokamera ar skābekli.

Labu veselību vēlot – ārsts Artūrs Tereško

Izmantotie avoti.
1. Pētījums par aspirīna pielietošanu. Iegūts no: https://www.finanzen.de/news/aspirin-und-vitamin-d-beeinflussen-sie-den-corona-verlauf
2. Maskavas Universitātes slimnīcas protokols Covid-19 infekcijas ārstēšanai.
Iegūts no: https://www.youtube.com/watch?v=h2UBrN6-bwA
3. Par bromheksīnu un tā radīto fenomenu. Iegūts no: https://link.springer.com/article/10.1007/s00709-020-01506-z
4. Par betulīnu. Iegūts no: www.fitoterapija.lv
5. Par Covid-19 un verospironu. Iegūts no: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7523486/;
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2357784/
6. Pētījums par D3 vitamīna pielietošanu Covid-19 profilaksē un ārstniecībā. Iegūts no: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7456194/
7. Par fitoterapiju Covid-19 ārstniecībā. Pieejams: www.fitoterapija.lv

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.