1

Akūta urīnpūšļa un nieru bļodiņu iekaisuma fitoterapija

Akūta urīnpūšļa un nieru bļodiņu iekaisuma fitoterapija

Pa mežu klaiņodami, uz celmiem, kritušiem kokiem varam uziet spilgti oranžu piepi – čemuraino čemureni, kuras latīniskais nosaukums ir Polyporus umbellatus. Ārstniecībā lieto visu šīs piepes augļķermeni. Šī piepe satur vielas, kas aptur baktēriju augšanu tieši urīnceļos, tai ir arī urīndzenošas īpašības. Šo piepi ceptu un vārītu var lietot arī pārtikā.

Ņem 10 g. piepes, aplej ar glāzi vāroša ūdens, vāra 5-10 minūtes, nokāš. Lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Katrs agrā pavasarī, staigājot pa pļavām un tīrumiem, ir pamanījis tumšas vālītes uz pagara balta, posmaina kāta. Var teikt, ka tie ir kosu ziedi, bet pašas kosu eglītes izaug ap Jāņiem. Ārstniecībai noder tikai tīruma kosa – Equisetum arevense. Ne pļavas, ne purva, ne ezera kosas šim nolūkam neder. Bet atšķirt tīruma kosu no citām var pēc tā, ka tai zariņi vērsti uz augšu, nav nokareni, galotne beidzas ar vienu smailu zariņu.

Kosu ar labiem panākumiem lieto nieru ārstēšanai, tā samazina tūsku, kas rodas nieru vai sirds mazspējas dēļ. Kosa samazina nervu sāpes, piemēram, sēžas nerva vai trijzaru nerva iekaisuma gadījumā, mazina locītavu sāpes artrīta, reimatisma un podagras gadījumā. Ārīgi ar sausu kosu pulveri apkaisa strutojošas brūces, tā paātrinot sadzīšanu. Kosa satur daudz silīcijskābes, tāpēc tās preparātu pielietošanas amplitūda ir ļoti plaša, tāpat kā reklamēto silīciju saturošo pārtikas bagātinātāju lietošana, bet tomēr pašu vāktajai kosai var vairāk uzticēties.

Ņem 1 ēdamkaroti kosas lakstu, aplej ar 2 glāzēm vāroša ūdens, ļaut ievilkties 30 minūtes, izdzer pa pusglāzei četrreiz dienā.

Ne katrs ir draugs, kas tevi noglāsta un ne katrs ienaidnieks, kurš tev iedur, tā, runājot par baltdadzi – Onopordum acanthium, varētu pārfrāzēt slaveno fabulu par zvirbuli.

Baltdadzi kailām rokām nepaņemsi, kaut gan ir darīts arī tā, kad, vākdams kādu mīkstu, maigu zāli, nejauši to ieraugi un žēl atstāt, bet cimdu līdzi nav. Baltdadzis ir divgadīgs augs, stipri līdzīgs usnei, tikai tāds zaļāks, spēcīgāks, vairāk zarots un resnāku stumbru, pie tam stumbram ir 4 šķautnes un uz tām ir adatas. Arī lapu galos atrodas adatiņas. Pirmajā gadā izveido lapu rozeti , bet otrajā gadā, augs sasniedz 2 metru garumu, ziedi sakārtoti kurvītī, spilgti violeti-sarkani, taču jāvāc augs tad, kad tas vēl nav pieaudzis un tikko sāk ziedēt, jo vēlāk augu stipri noēd gliemeži un dažādi taureņi salaiž savus bērnus uz tā lapām ganīties, gribēdami, lai tie izaug veselīgi un stipri.

Eksperimentāli un klīniski dati liecina, ka baltdadža ārstnieciskās īpašības nosaka inulīns, saponīni un miecvielas, bet šīs īpašības ir īpatnējas. Baltdadža ekstrakts cilvēku tonizē un uzmundrina, pastiprina sirds spēku, paaugstina asinsspiedienu. Ir cilvēki, kuri gadiem ilgi cieš no pazemināta asinsspiediena, kas izpaužas ar nemotivētu noguruma sajūtu, galvas reiboni un redzes traucējumiem pie straujām kustībām, īpaši, kad pieceļas no guļus stāvokļa stāvus. Šis augs ir kā viņiem radīts. Bez tam augam ir arī spēcīga mikrobus nomācoša darbība, īpaši urīnceļu infekcijas un mazā iegurņa orgānu iekaisuma gadījumā.

Jāsaka, ka mazajā iegurnī izvietoto orgānu un nieru – urīnceļu infekcijas grūti padodas ārstēšanai, jo tie no dabas ir papildus aizsargāti (reproduktīvā sistēma, taču!) un medikamenti tiem klāt pienāk jau daļēji zaudējuši savu aktivitāti, tāpēc pie šo orgānu iekaisumiem ārsti bieži ir spiesti nozīmēt mēnešiem ilgu ārstēšanas kursu ar antibiotiķiem. Ir viens ceļš kā to apiet. Kā zināms, resnā zarna ar visiem saviem vēnu pinumiem atrodas tuvu kaimiņos gan olnīcām, gan dzemdei, gan priekšdziedzerim, gan urīnpūslim. Ārstnieciskās vielas no resnās zarnas vēnām spēj difundēt uz apkārtējiem orgāniem, tāpēc, ievadot tās resnajā zarnā ar klizmas baloniņa palīdzību, var panākt labus rezultātus.

Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu baltdadža lakstu, aplej ar glāzi vāroša ūdens un vāra uz lēnas uguns 2-3 minūtes, ļauj atdzist līdz 38* temperatūrai, nokāš caur 2-3 marles kārtām, novārījumu iesūc 30-50 ml. tilpuma klizmas baloniņā, ievada taisnā zarnā un atstāj uzsūkties. Tādu procedūru izdara 2 reizes dienā, 10 dienas. Tiešām labs līdzeklis, palīdz gadījumos, kad nekas vairs nepalīdz.
Ņem 2 ēdamkarotes drogas, aplej ar puslitru vāroša ūdens un vāra 10 minūtes, ļauj atdzist, tad nokāš. Lieto pa glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Nav ieteicams lietot pie paaugstināta asinsspiediena, kaut gan, ja asinsspiediens ir paaugstināts nieru slimības dēļ, ārstēšana ar baltdadzi ir tieši laba izvēle.

Ne mazāk mūsu mazdārziņus iecienījusi cita nezāle – ganu plikstiņš – Capsella bursa pastoris. Par ganu somu (bursa, latīniski-soma) šis augs nosaukts tā īpatnējo sēklu vācelīšu dēļ, kuras tiešām atgādina miniatūras somiņas, bet tur iekšā ir vesels tūkstotis tik sīku sēklu, ka ar neapbruņotu aci tās nevar saskatīt, bet vējš tās var aiznest kilometriem tālu. Pa vasaru ganu plikstiņš dod četras paaudzes augu, tāpēc vienā lauciņā atrodami augi ar gatavām sēklām, kā arī ziedoši. Jāvāc tie, kuri tikko sāk ziedēt, arī šo augu izrauj ar visu sakni un mazgā, jo tas vienmēr ir ar zemēm.

Svaigi savākts, nežāvēts ganu plikstiņš ir spēcīgs līdzeklis asiņošanas apturēšanai, bet pēc ilgākas uzglabāšanas tā preparāti asiņošanu pat pastiprina, jo samazina asins recēšanu. Tautas medicīnā žāvētu ganu plikstiņu lieto pret nieru, urīnpūšļa iekaisīgām slimībām, nierakmeņu šķīdināšanai, pret caureju, drudzi, bet svaigus lakstus- asiņošanas apturēšanai, īpaši, sieviešu slimību gadījumā. Šī darbīgā zāle ir ieteicama katrā mājas aptieciņā.

Ņem 2 ēdamkarotes drogas, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļaut ievilkties 15-20 minūtes, lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Izspiež svaigu sulu, lieto pa I tējkarotei 3 reizes dienā pirms ēšanas nieru asiņošanas gadījumā, pēc traumas vai pēc nierakmeņu izvadīšanas.

Var kādu mīļu augu lietot vienu pašu, tomēr ieteicamāk ir veidot tēju no vairākām zālītēm, lai iedarbība būtu daudzpusīgāka. Zālītēm jāpalīdz izvadīt lieko šķidrumu, jānomāc baktēriju augšana, jāsamazina iekaisums un jāveicina urīnceļu gļotādu atjaunošanās.

Piedāvāju Veselības tēju “Nieru un urīnpūšļa iekaisuma gadījumiem”:

Brūklenes lapas 15.0 nieru darbības veicināšanai, iekaisuma mazināšanai
Baltdadža laksti 15.0 iekaisuma mazināšanai, gļotādu atjaunošanas veicināšanai
Mežrozes augļi 15.0 organisma spēcināšanai, imūnsistēmas stiprināšanai
Tīruma kosas laksti 10.0 nieru darbības veicināšanai, iespējamas asiņošanas novēršanai
Āra bērza lapas 10.0 nieru darbības stiprināšanai, iekaisuma mazināšanai
Lielās nātres lapas 10.0 vispārējai spēcināšanai, mazasinības novēršanai
Kliņģerītes ziedi 5.0 iekaisuma mazināšanai, gļotādu atjaunošanas veicināšanai
Sveķenes laksti 5.0 nierakmeņu veidošanās profilaksei
Islandes ķērpja laponis 5.0 iekaisuma mazināšanai, mikrobu iznīcināšanai
Pienenes sakne 5.0 aknu darbības veicināšanai.

Ņem 3 ēdamkarotes tējas maisījuma, aplej ar 3 glāzēm avota ūdens un vāra 2-3 min. noņem no uguns, atstāj ievilkties 15 min., nokāš. Lieto pa 1 glāzei 3 reizes dienā neatkarīgi no ēšanas.

Šo tēju pēc vajadzības var papildināt.

Piemēram, ja ir stipras sāpes, katrai dienas devai pievieno 10 gr. ālantes saknes, kas samazinās spazmas un sāpes, kā arī stimulēs aknu darbību. Aknas un nieres strādā vienā komandā, kur aknas sagatavo izvadīšanai vielu maiņas gala produktus, bet nieres tās izfiltrē no asiņu masas un savieno ar ūdeni. Ja aknas neveic savu uzdevumu, nieres nespēj izvadīt kaitīgās vielas no organisma un notiek pašsaindēšanās, tāpēc aknu darbību veicinošus augus vienmēr ir jāizmanto.

Cukura diabēta gadījumā pie akūtas urīnceļu infekcijas tējai jāpievieno vai atsevišķi jālieto sparģeļu saknes, tās pastiprina nieru darbību un samazina cukura līmeni asinīs. Diabēta slimniekiem sparģeļa saknes ir bieži jāēd. Ja iekaisumu pavada liela temperatūra, ir lietderīgi pievienot pa deserta karotei gurķu mētras lakstu, lai izsauktu svīšanu un mazinātu iekaisumu

. Ja ir nosliece uz aizcietējumiem, kas arī apgrūtina nieru darbību, var palielināt Islandes ķērpja devu līdz 1 ēdamkarotei dienā.

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.