1

Fitoterapija caurejas pārtraukšanai

Fitoterapija caurejas pārtraukšanai

Ja caureja sākusies pēc nekvalitatīva, bojāta, inficēta ēdiena lietošanas, to nevajag censties apturēt, jāļauj organismam atbrīvoties no visa kaitīgā, vienīgi, lai organisms nepaliktu sauss, jādzer pietiekami daudz ūdens ar kālija un nātrija sāli, piemēram, aptiekā dabūjamo Rehidronu. Ja caureja nepāriet pēc 3 dienām, jāsāk lietot tējas, kam ir miecējošas, spazmas un iekaisumu mazinošas īpašības. Arī gadījumos, kad ir hroniska caureja un kairināta resnā zarna ar tējām izdodas stāvokli normalizēt.

Gar upju un strautiņu krastiem, no alkšņiem brīvajās vietās, plašas audzes veido pilsētas bitene – Geum urbanum. Viss augs ir ieturēts tumši violetā krāsā, arī ziediņi tikai iekšpusē ir nedaudz dzeltenīgi, bet lapiņas tam ir līdzīgas kā zemenei. Kad augs nozied, zieda vietā paliek pūkaina pogaliņa – nu gluži kā bitīte.

Visiem augiem saknes vācam vai nu rudenī vai agri pavasarī, bet bitene ir izņēmums – tai saknes jārok tieši tad, kad tā sāk ziedēt. Arī lakstus izmanto ārstniecībā, kaut gan aktīvo vielu tajās, salīdzinoši ar saknēm, ir mazāk. Interesanti, ka šim 30-50 cm. garajam un samērā smalkajam augam ir salīdzinoši masīvs saknenis, ka ir ko rakt. Sakne un, mazākā mērā, viss augs satur glikozīdu-geozīdu, miecvielas, ēterisko eļļu-eutenolu.

Lietojot šī auga preparātus, mazinās iekaisums, spazmas kuņģī un zarnās, kā arī ar tām saistītās sāpes, uzlabojas kuņģa-zarnu trakta sekrēcijas dziedzeru darbība. Tā rezultātā uzlabojas gremošana, pārtraucas vemšana un caureja, ja tādi traucējumi ir bijuši.
Zobi, protams, ir jāārstē pie speciālista, taču ātrai palīdzībai zobu sāpēm var noderēt bitenes saknes gabaliņš. Ja to uzliek uz sāpošā zoba, sāpes apbrīnojami ātri pāriet, bet ja ar saknes gabaliņu parīvē iekaisušās smaganas, iekaisums un smaganu asiņošana strauji mazinās.

Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu lakstu, aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 1 stundu, nokāš. Lieto pa 30 ml. 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu sakņu, aplej vakarā ar 250 ml. remdena ūdens, atstāj ievilkties pa nakti, no rīta vāra uz lēnas uguns ~10 min., pagaida līdz atdziest, nokāš. Lieto pa 1 ēdamkarotei 3-4 reizes dienā pirms ēšanas.

Ņem 5 ēdamkarotes smalcinātu sakņu, un ieber vīna pudelē, atstāj ievilkties 7-8 dienas. Lieto pa 1 ēdamkarotei stundu pēc ēšanas pie caurejas un kuņģa slimībām.

Lielisks līdzeklis caurejas, resnās zarnas iekaisuma ārstēšanai ir granātābols – Punica granatum. Tas nav tikai garšīgs auglis, bet arī vērtīgs ārstniecības līdzeklis. Ieteicams mazasinības ārstēšanai, apetītes veicināšanai un imunitātes stiprināšanai.

Pagatavo novārījumu. Ņem vidēja lieluma granātābolu, sasmalcina ar visu mizu, aplej ar puslitru ūdens, vāra uz lēnas uguns 30 minūtes, nokāš. lieto pa 2 ēdamkarotēm 2 reizes dienā pirms ēšanas.

Pret caureju palīdz arī panātres – Lamium album lakstu tēja. Panātrei lapiņas ir stipri līdzīgas nātrei, bet tā nu nemaz nekož un pazarītēs tai ir balti ziediņi. Ņem 3 ēdamkarotes ar panātres lakstiem, aplej ar 3 glāzēm vāroša ūdens, ļauj ievilkties 15 minūtes. Lieto pa 1 glāzei 3 reizes dienā pirms ēšanas. Nekādu sliktu iedarbību nevēro, vienīgi paātrina asins recēšanu, tāpēc īpaši ieteicams līdzeklis dizentērijas gadījumā.

Stāvais retējs – Potentilla erecta aug sausās noriņās, zied dzelteniem ziediem, tā attēls rotājas visās grāmatās par ārstniecības augiem, jo tas tiešām ir populārs un vērtīgs augs. Lieto saknes, kuras satur ļoti daudz miecvielu – tannīnu saturs saknē sasniedz 30 %, kas nodrošina tās efektu pie jebkuras, pat dizentērijas caurejas. To lieto arī asiņaina smaganu iekaisuma, hroniska mandeļu iekaisuma ārstēšanai un mutes dobuma skalošanai rauga sēnītes infekcijas gadījumā. Viens no labākajiem līdzekļiem prostatīta ārstēšanai un potences vairošanai.

Ņem 2 ēdamkarotes saknes, aplej ar 500 ml ūdens, vāra 5 minūtes, nokāš. novārījumu dzer pa 30 ml 4 reizes dienā pirms ēšanas.

Piedāvāju recepti, ar ko pārtraukt caureju dažās stundās.

Stāvā retēja saknes 2 ēd karotes
Zalkšu sūrenes saknes 2 ēd karotes
Alkšņa čiekuriņi 2 ēd. karotes
Panātres laksti 3 ēd karotes
Ugunspuķes lapas 2 ēd karotes

Saknes un alkšņa čiekuriņus apliet ar 500 ml ūdens un vārīt 15 min., piemest lakstus, ļaut ievilkties 20 min., nokāst. Lietot visu vienā reizē.

Var izlīdzēties arī pavisam vienkārši – ar stipru melno tēju. Ņēm ēdamkaroti melnās tējas, aplej ar glāzi karsta ūdens. Pēc 10 minūtēm izdzer – palīdz, bet izraisa uzbudinājumu un bezmiegu.

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.