1

Pret aizcietējumiem

Pret aizcietējumiem

Pret aizcietējumiem vislabākās zāles ir kustības un fizisks darbs, taču ne visiem ir tā laime un iespēja pieķerties pie cirvja vai lāpstas kāta, tāpēc dažreiz jāmeklē citi līdzekļi stāvokļa atvieglošanai. Protams, vislielākā nozīme ir ēdienam. Vienmēr jāraugās, lai katrā ēdienreizē būtu kādi salātiņi, kāpostiņi vai citi dārzeņi.

Sulu mēnesī ievākta, saimniecībā varētu noderēt krūkļa – Frangula alnus miza. Krūklis aug mitrās vietās. Tā raksturīgā pazīme ir melns stumbrs ar baltiem lāsumiņiem un dzeltenīga lūksna. Koks lūzt pie locīšanas ar lielu troksni ātrāk kā citi koki, bargās ziemās izsalst.

Mizu pirms lietošanas vajag vismaz stundu uzkarsēt 90-100 grādu temperatūrā, lai noārdītu antracīdus, kuri izsauc sliktu dūšu un vemšanu, jeb arī izmantot gadu vai divus vecu drogu, jo šīs vielas ar laiku noārdās pašas no sevis.
Lieto krūkļa mizu aizcietējumu gadījumos.

Ņem 1 ēd. karoti mizas uz glāzi ūdens, vāra 15 minūtes, ļauj ievilkties 15-20 minūtes, izdzer uz nakti pusi no novārījuma. Vēderu mīkstinoša darbība iestāsies pēc 8-10 stundām. Labs, pārbaudīts līdzeklis, taču nav ieteicams pie grūtniecības un ģinekoloģiskām saslimšanām, jo pie ilgstošas lietošanas var izraisīt asins sastrēgumu mazā iegurņa orgānos.

Purvainu lauku malās, dažkārt arī ceļmalās zied vircele – Linaria vulgaris. Šis augs, liekas, ir aizmucis no puķu dobes, jo ir stipri līdzīgs kultivētajai dzeltenajai lauvmutītei. Vircele nav atrodama pārāk bieži, bet ir ļoti vērtīga.

Virceles lakstus un ziedus izmanto aizcietējumu, kā arī aknu un sirds slimību ārstēšanai. Grāmatās raksta, ka otrā pasaules kara laikā šo augu izmantoja pēc vēdera dobuma operācijām, kad, nereti iestājās zarnu atonija, vēdera uzpūšanās un aizcietējumi. Kā zināms, kara laikā ar niekiem nenodarbojas. Vēderu mīkstinošais efekts vircelei ir maigs, bet noteikts.

Ar to izdzen cērmes, ja nav pie rokas “Vermox”. Virceli lieto urīna nesaturēšanas gadījumā vecākiem cilvēkiem, urīnpūšļa kairinājuma mazināšanai. Var mēģināt lietot priekšdziedzera palielināšanās gadījumā. Vācijā fitoterapeiti šo augu atzinuši par labāko līdzekli vēnu mazspējas ārstēšanai, jo tas tonizē muskuļus, novērš muskuļu distrofiju un tādējādi sekmē vēnu darbību (muskuļi ir vēnu “sirds”).
Ņem 2 tējkarotes (2 grami) sasmalcinātu, izžāvētu lakstu aplej ar glāzi karsta ūdens, ļauj ievilkties 20 minūtes. Lieto pa ēdamkarotei trīsreiz dienā. Devu nav ieteicams pārsniegt – būs caureja.

Ņem 20 gramus drogas, uzvāra ar puslitru piena. Iegūto “putriņu” atdzesē un liek komprešu veidā uz hemoroīdiem, tur 20 – 30 minūtes. Tādu procedūru atkārto divreiz dienā. Lietojot iekšķīgi un ārīgi virceles preparātus, var nedēļas laikā atbrīvoties no hemoroīdu traucējumiem, kas ilguši gadiem, bet, ja izmanto arī Ķīnas medicīnas ieteikto masāžu, par ko tika stāstīts, tad vēl ātrāk.

Mežos, mitrākās vietās aug neliels kociņš, kuru sauc par pabērzu – Rhamnus catharticus. Šī koka melnās, spīdīgās ogas ir ideāls līdzeklis pret aizcietējumiem, taču tās ir iecienījuši arī putni, tāpēc jāsteidzas odziņas salasīt.

Tur, kur aug pabērzs, sastopams arī parastais krūklis, kuram arī ir melnas ogas, tāpēc šos kokus dažreiz neatšķir vienu no otra, taču pabērzam, atšķirībā no krūkļa, gala zariņu žāklītēs ir ass dzelonītis.

Ņem l ēdamkaroti ogu, aplej ar glāzi vāroša ūdens, vāra l – 2 minūtes, ļauj ievilkties divas stundas. Lietot pa pusglāzei vai pa pilnai glāzei vakarā. Hronisku aizcietējumu gadījumos vēdera izeja normalizējas pakāpeniski, taču uz ilgu laiku.

Ugunspuķe – Chamaenerion angustifolium savu latvisko nosaukumu ir ieguvusi ne tik daudz savas ugunīgās krāsas dēļ, bet gan tamdēļ, ka mēdz augt tur, kur bijusi uguns, piemēram, meža izcirtumos, kur dedzināti zari, gar lielceļa malām, kur dedzināta zāle, nodegušo māju vietās. Augs sasniedz 2 metru garumu, zarojas pašā galotnē vai vispār nezarojas, lapiņas uz īsiem kātiņiem piestiprinās tieši pie stumbra no paša lejas. Apakšējās lapas bieži ir agri nodzeltējušas. Violeti ziedi sakārtoti skrajā vālītē.

Ugunspuķu saknēs ir daudz cukura, tāpēc tās var lietot pārtikā. Lapu un ziedu tēju lieto vēdera mīkstināšanai, arī pie galvassāpēm, bezmiega un vienkārši kā labu ikdienas tēju, jo tā ir garšīga un veselīga. Ir ziņas, ka ugunspuķes lapu un ziedu tēja stiprina imunitāti.
Ņem l ēdamkaroti drogas aplej ar glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 10-15minūtes, lieto pa 1/3 glāzes pirms ēšanas.

Var pagatavot tēju no vairākiem ārstniecības augiem, ko esam nosaukuši Veselības tēja “Mīksti un Viegli”. Tās sastāvā ir:

Ugunspuķes laksti 25.0 zarnu darbības veicināšanai, imunitātes stiprināšanai
Kumelītes ziedi 20.0 spazmu mazināšanai, gāzu novēršanai, iekaisuma mazināšanai
Virceles laksti 15.0 zarnu satura šķidrināšanai, iekaisuma mazināšanai
Linsēklas 10.0 zarnu „eļļošanai”
Krūkļa miza 3.0 zarnu kustību veicināšanai

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.