0

Kadiķis, parastais

Latīniskais nosaukums: Juniperus communis.

Lēnaudzīgs, 10 gados sasniedz ne vairāk kā 1,5 m augstumu. Dzinumi vertikāli augoši, skujas zilganzaļas, dzelošas. Mazprasīgs augsnes auglības un mitruma ziņā. Ļoti piemērota šķirne piemājas un akmeņdārziem, kā arī kapsētām.

Pielietojums

Kadiķiem piemīt īpašība sildīt. Kadiķis tīra asinis, stimulē gremošanas orgānu sekrēciju, uzlabo ēstgribu, dziedē ģikti, reimatismu, neiralģiskas sāpes, bronhītu, klepu, samazina tūskas. Pirts dziedināšanā ar noplaucētu kadiķu slotiņu palīdz pie reimatisma, paralīzes, muskuļu sāpēm, cīpslu sastiepumiem.

Kadiķis var izraisīt alerģisku reakciju, tādēļ to lietot uzmanīgi! Tas var izraisīt nieru kairinājumu. Nelietot, ja slimojat ar nefrītu. Aizliegts lietot grūtniecēm, jo var darboties kā aborta līdzeklis.

Ārstniecībā lieto arī kadiķa ēterisko eļļu – masāžai reimatisma un neiralģijas gadījumos. Šai gadījumā 3 pilienus ēteriskās eļļas pievieno 10g pamateļļas – olīvu, rapšu, kukurūzas) Vannai pievieno 5 – 7 pilienus eļļas, kas rūpīgi sajaukti ar 1 ēdamkaroti medus vai sāls.

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.