0

Tinktūra prātam no grieķu kalnu tējas – “MENTORIUM”

Grieķu kalnu tēja (Sideritis scardica) ir Vidusjūras kalnu reģiona augs, kas aug aptuveni 1000 metru augstumā virs jūras līmeņa (Grieķija, Turcija, Maķedonija, Bulgārija, Albānija).

Ietekme uz veselību
Grieķu kalnu tēja izsenis tiek uzskatīta par grieķu ganu un zemnieku tradicionālu dzērienu.

Tā mazina satraukumu, palielina stresa noturību un saskaņā ar 2018. gadā veikto klīnisko pētījumu (Wightman EL et al) ievērojami uzlabo smadzeņu kognitīvo darbību, tas ir, prāta spējas. Saskaņā ar Knörle et al pētījumu augs arī uzlabo garastāvokli un darbojas kā antidepresants.

Pēc šī pētījuma datiem, tiek samazināta neiromediatoru – serotonīna un dopamīna neitralizēšanās, kas uztur šo vielu augstu līmeni smadzenēs. Tādējādi augs palīdz pret trauksmes traucējumiem, depresiju un uzmanības deficītu. Tāpat augs izsenis ir bijis populārs mājas līdzeklis pret kuņģa-zarnu trakta sūdzībām. Kādā 2012. gada pētījumā (Tadić VM et al) tika pārbaudīta auga aizsargājošā iedarbība uz kuņģi, un rezultāti bija salīdzināmi ar skābes blokatora ranitidīna iedarbību. Turklāt augam piemīt pretmikrobu, pretiekaisuma un antioksidatīvas īpašības.

Ieteicamā deva: 2 reizes dienā pa 20 pilieniem ar malku ūdens pirms ēšanas vai pusstundu pēc ēšanas.
Ieteicams 4 – 6 mēnešu ilgs kurss.

! Cilvēki dažādi reaģē uz ārstniecības augu tinktūrām, tāpēc ieteicama sākotnējā deva 15 pilieni divas reizes dienā, pēc tam devu pakāpeniski palielina līdz iepriekš aprakstītajai ieteicamajai devai.

Kalnu tējas (Sideritis scardica ) ekstrakts 1.5:10
Pagatavošanai izmantots 50 % etilspirts

30ml

E-veikalā: https://www.fitoterapija.lv/products/mentorium-tinktura-30ml/

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.