0

Akūta un hroniska olnīcu iekaisuma fitoterapija

Akūta un hroniska olnīcu iekaisuma fitoterapija

Akūta un hroniska olnīcu iekaisuma ārstēšanai ar labiem panākumiem var izmantot apaļlapu ziemcieti – Pyrola ratundofolia.

Šis augs nav pārāk bieži sastopams, aug aizaugušās pļavās starp mazām eglītēm, kur ir daudz trūdvielu. Lapiņas šim augam ir apaļas, spīdīgas, ziediņi balti ar dzelteniem irbulīšiem, augs ir tikai kādus 20 centimetrus augsts, tāpēc grūti pamanāms, zied jūnija sākumā, tad arī vācams. Apaļlapu ziemcietē ir atrasts sitosterols, kverticīns, homoargutīns un daudzas citas aktīvas vielas. Augam ir pretiekaisuma darbība, tas paplašina asinsvadus un samazina arteriālo asinsspiedienu, novērš sirds aritmiju. Adneksīta gadījumā labāki rezultāti ir ārstēšanai ar mikroklizmām.

Ņem 1 ēdamkaroti smalcinātu lakstu, aplej ar 150 ml vāroša ūdens, pēc 20 minūtēm iesūc baloniņā 50 ml tējas izvilkuma un ievada resnā zarnā 2 reizes dienā un tā 2 nedēļas. Šis līdzeklis palīdz gandrīz vienmēr, pie tam vienlaicīgi uzlabojas arī vispārējais veselības stāvoklis.

Akūta adneksīta ārstēšanai ieteicams izmantot vairākus ārstniecības augus ar pretiekaisuma darbību. Piemēram, sajauc kliņģerītes 40 gr., asinszāli 20 gr., kumelītes 40 gr., apaļlapu pirolu 20 gr., ņem 1 ēd karoti maisījuma, aplej ar 1 glāzi vāroša ūdens, ļauj ievilkties 20 min., lieto pa 1/3 glāzes 3 reizes dienā pirms ēšanas.

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.