0

Sirds išēmiskās slimības dabas dziedniecība

Sirds išēmiskās slimības dabas dziedniecība

Kad sirdi barojošie asinsvadi „aizkaļķojas” tiktāl, ka sirds muskulis sāk ciest badu, sākas sirdi žņaudzošas sāpes (stenokardija). Sāpes visbiežāk ir aiz krūšu kaula, bieži izstaro uz kreiso roku, dažreiz uz kreiso lāpstiņu. Sāpju ilgums no dažām minūtēm līdz 15 minūtēm. Pāriet, pārtraucot fizisko piepūli, nomierinoties, ieņemot kādu nitroglicerīnu saturošu preparātu. Ja stenokardijas lēkme nepāriet pēc 15 minūtēm, attīstās infarkts, kas nozīmē kāda sirds muskuļa daļas atmirumu. Labākā gadījumā tā vietā ieaug saistaudi un sirds, kaut klibodama, bet strādā, sliktākā gadījumā muskulis kopumā vairs nav spējīgs pumpēt asinis, sākas sirds mazspēja ar visām no tā izrietošām sekām. Tomēr mūsdienās šī aina vairs nav tik drūma, jo ir ļoti labi medikamenti stenokardijas ārstēšanai un, ja tas nelīdz, kardioķirurgi paplašina sirds asinsvadus, vai pat ieliek bojāto vietā kaut ko līdzīgu mūžīgiem asinsvadiem.

Ne vienmēr sāpes krūtīs nozīmē, ka tiešām sāp sirds. Apmēram 70 gadījumos no simta sāpes krūtīs rodas no mugurkaula, barības vada, kuņģa, žultspūšļa, plaušu slimībām. Ja sāpes parādās miera stāvoklī un ilgst stundām ilgi, tad tā nav sirds vaina, bet pie ārsta noteikti jāiet. Ja nu tomēr atrod sirds išēmisko slimību, tad līdztekus ārsta nozīmētajai terapijai, kur noteikti būs kāds no statīnu grupas preparātiem, kāds „prils”, kāds zivju eļļas omega-3 taukskābju preparāts, kāds nitrīts, ieteicams ilgstoši lietot arī ārstniecības augu preparātus. Šī slimība ir ļoti nopietna un lai izdzīvotu ir pilnīgi jāmaina ieradumi, paradumi un dzīves veids. Ir jāatrod sevī spēks un motivācija aiziet 7 soļus prom no infarkta:

  • Atmest smēķēšanu,
  • Piekopt Vidusjūras diētu,
  • Samazināt svaru. Viens gudrais ir teicis, ka, lai pagarinātu dzīvi, ir jāsaīsina laiks, kas pavadīts pie ēdamgalda.
  • Pārtraukt sēdēšanu un kustēties, kustēties. Televizora virtuālo realitāti nomainīt uz dabas skatiem.
  • Nepieļaut stresa iedarbību, kaut vai mainot darbu un visu pārējo.
  • Sistemātiski, kārtīgi lietot ārsta nozīmēto terapiju.
  • Neaizmirst par dabas dziedniecības spēku un izmantot to
  • Kādam vīram ar biežām piepūles radītām stenokardijas lēkmēm, tika nozīmēta plānveida sirds asinsvadu plastikas plānveida operācija. Izmantojot laiku līdz operācijai viņš lietoja manis ieteikto ķiploku tinktūru, āmuļa lakstu novārījumu un sirds veselības tēju. Vienlaicīgi izpildīja šos 7 soļus. Pēc 3 mēnešiem, izdarot atkārtoti koranarogrāfiju, kardioķirurgi secināja, ka operācija vairs nav vajadzīga. Grūti pateikt, kas šeit nospēlēja galveno lomu, droši vien viss kopā, bet rezultāts bija un ir iepriecinošs.

Viena no labākām sirds un asinsvadu draudzenēm ir mūsu mežos augošā lazda (Corylus colurna L.). Fitoterapijā eksperimentos ar dzīvniekiem jau 1970 gadā tika pierādīta lazdas mizas un lapu novārījuma iedarbība uz asinsvadiem. Lazdas lapas un miza satur flavonoīdus un ēteriskās eļļas, kas, darbojoties kompleksi, paplašina dažāda kalibra artērijas un mazina to spazmas. Lazdas mizas un lapu preparāti nomierinoši iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu, mazinot agresivitāti un stresa gatavību. Lietojot novārījumu samazinās arī asinsspiediens, taču jābūt uzmanīgiem, to lietojot kopā ar blokatoru grupas asinsspiedienu pazeminošiem līdzekļiem (šiem medikamentiem nosaukums beidzas ar izskaņu –lols), jo tad asinsspiediens var pazemināties zem normas, kas arī nav labi. Bez tam ar lazdas mizas novārījumu labi izdodas dziedēt kuņģa iekaisumu un čūlas, jo miza satur arī tannīnus, kas savelk gļotādu un aizsargā to pret skābes iedarbību, protams, arī kuņģim patīk, ja asinsvadi ir paplašināti un tas tiek labi pabarots. Ar lazdas mizu un lapu novārījumu ārstē arī vēnu iekaisumu.

Vācu tautas medicīnā meža lazdas mizas un lapu novārījums tiek uzskatīts par iedarbīgāko līdzekli priekšdziedzera palielināšanās gadījumā.

Novārījuma pagatavošanai ņem 2 ēdamkarotes lazdas mizas un lapu maisījuma līdzīgās daļās, aplej ar 2 glāzēm ūdens, vāra uz lēnas uguns 10 -12 minūtes, ļauj ievilkties 20 min., nokāš. lieto pa 50 ml 4 reizes dienā pirms ēšanas.

Ļoti pieejams līdzeklis cīņai pret sirds išēmisko slimību un aterosklerozi ir dzeloņainā vilkābele (Crataegus oxyacantha L.) Jāsaka, ka oficiālajā un tautas medicīnā izmanto dažādu sugu vilkābeļu ziedus, lapas un ogas, arī Latvijā bieži sastopamās vienirbuļa vilkābeles (Crataegus monogyna Lacq.) dāvanas.

Vilkābele ir sirds zālīte. Tās preparāti uzlabo asinsriti visā organismā, bet, kur plūst asintiņš, tur ir dzīvība. Vilkābeli lieto sirds išēmiskās slimības gadījumā, paaugstināta asinsspiediena mazināšanai, bezmiega un nervozitātes mazināšanai. Klīniski un eksperimentāli ir pierādīts, ka vilkābeles preparāti paplašina sirds un citus asinsvadus, palēnina sirds ritmu, pastiprina sirds spēku, samazina holesterīna līmeni, tonizē sirds muskuli, palīdz sirds ritma traucējumu gadījumā. Ārsta praksē ir pierādījies, ka vilkābeles preparāti labi sader ar sirds glikozīdiem, piemēram, strofantīnu vai digoksīnu, ko lieto sirds mazspējas ārstēšanai. Arī pie miokarda infarkta vilkābeles preparāti ir ļoti ieteicami, kā arī pie dažādiem sirdsdarbības ritma un impulsu vadīšanas traucējumiem. Vilkābeles droga satur apmēram 20 aktīvas vielas, kuru darbības mehānisms pilnībā nav skaidrs, taču tas netraucē vilkābeles preparātus droši izmantot, jo saprātīgās devās (ne visu pudelīti uzreiz) tie ir droši, neizraisa nekādas blakusparādības vai toksisku iedarbību.

Gadījums no prakses- kāds pacients, vīrietis labākajos gados, pēc infarkta gadiem ilgi ārstējās sirdsdarbības ritma traucējumu dēļ, saņēma ļoti daudz medikamentu, kas deva īslaicīgu uzlabošanos, toties pamazām sabojāja kuņģi un aknas. Bija septembra vidus un ābolu laiks, kad mēs tikāmies. Ieteicu noēst dienā vismaz puskilogramu vilkābeles augļu, kamēr tie svaigi, kā arī savākt un sakaltēt ziemai. No savas puses iedevu sirds veselības tēju, kuras sastāvā ir 1/3 vilkābeles ziedu un liku lietot visu kompleksā mēnešiem ilgi. Liels bija šī kunga pārsteigums, kad pēc nedēļas sirdsdarbības ritms normalizējās un tāds arī palika. Tagad viņš cītīgi katru pavasari vāc vilkābeles ziedus, bet rudenī – auglīšus un, izņemot, aspirīnu nekādus citus medikamentus nelieto.

Sirds slimību ārstēšanai ņem 3 ēdamkarotes smalcinātu ziediņu ar lapām, aplej ar 3 glāzēm verdoša ūdens, ļauj ievilkties 2 stundas, nokāš, lieto pa ½ glāzei 3 reizes dienā. Var pagatavot tinktūru no svaigiem ziediem. Ņem 50 gr ziedu, aplej ar 500 ml degvīna, ļauj 7 dienas ievilkties. Lieto pa 20 pilieniem uz ēdamkaroti ūdens 3 reizes dienā pirms ēšanas. Šis līdzeklis noder arī pie nervozitātes, bezmiega, fiziska un garīga noguruma. Aptiekā var nopirkt vilkābeles tinktūru un ekstraktu, tie ir labi preparāti, taču svaigu, nežāvētu ziedu ekstrakts ir visefektīvākais.

Vilkābeles ziedu tēja ir ieteicama arī pie paātrinātas sirdsdarbības, ko izraisījusi vairogdziedzera pastiprināta darbība.

Vīgrieze (Filipendula ulmaria Max.) ir visiem pazīstams augs, ļoti bieži aug pļavās, krūmājos, grāvjos. Zied baltiem ziediem, reibinoši smaržo. Vāc un tautas medicīnā izmanto ziedošās galotnītes. To lieto neirozes, paātrinātas sirdsdarbības, paaugstināta asinsspiediena, miega traucējumu gadījumā, taču viena no vērtīgākām šī auga īpašībām ir spēja paplašināt sirds asinsvadus un mazināt stenokardijas sāpes. Vīgriezes ziedu tēja īpaši ieteicama cilvēkiem, kas ir nervozi, satraukti un ļoti baiļojas par savu veselību, bet neko negrib darīt. Pie reizes jāatzīmē, ka vīgriezes lakstu tēja labi palīdz saaukstēšanās gadījumā ar drudžainu temperatūru, kaulu laušanu, klepu. Arī pie nieru un urīnpūšļa iekaisuma, reimatisma, podagras, caurejas un ādas izsitumiem šī tēja ir ļoti noderīga.

Rudenī ievāc un sagatavo šī auga saknes. Ja arī auga virsējo daļu vairs nevar atpazīt, sakni izrokot, to no citām atšķir pēc ļoti spēcīgās vīgriezes smaržas.

Vīgriezes sakņu pielietošanas joma ir ļoti specifiska: urīnpūšļa papilomatoze (labdabīgi gļotādas veidojumi, kuri bieži asiņo), kuņģa iekaisums, kad vienlaicīgi pazemināts skābums, paātrināta sirdsdarbība, kas saistīta ar sirds mazspēju un tūskām, plaušu apvalku iekaisums ar šķidruma veidošanos (pleirīts), strutainu brūču un čūlu dziedināšana, pielietojot novārījuma kompreses un vanniņas. Par tik plašu šī auga lziedu, lakstu un sakņu pielietošanas jomu nav jābrīnās, jo vīgriezes saknes satur salicilātus, ēteriskās eļļas, flavonaīdus, alkaloīdus, terpēnus, kumarīnus, miecvielas un fitoncīdus. Šīs auga sastāvdaļas nosaka pretiekaisuma, savelkošu, asiņošanu apturošu, antitoksisku, sāpes remdinošu, temperatūru mazinošu, sviedrējošu un reģenerāciju veicinošu darbību. Šis augs viens pats atsver 8 tabletes. Kā blakusparādību var minēt pārmērīgu nieru darbības pastiprināšanos un pie pārdozēšanas īslaicīgu, strauju asinsspiediena samazināšanos, taču ja ir hipertoniskā krīze, tad tas ir tieši tas, kas vajadzīgs.

Ņem l ēdamkaroti sasmalcinātu sakņu, aplej ar l glāzi ūdens, vāra 10 minūtes, tur slēgtā traukā, līdz atdziest. Lieto pa l ēdamkarotei 3-4 reizes dienā pirms ēšanas.

Ņem 3 ēd karotes vīgriezes ziedu, aplej ar 3 glāzēm vāroša ūdens, ļauj ievilkties 20-25 min., lieto pa glāzei 3 reizes dienā neatkarīgi noēšanas.

Ņemot vērā, ka sirds išēmiskā slimība bieži ir kopā ar aterosklerozi, paaugstinātu asinsspiedienu, aptaukošanos, aknu darbības traucējumiem, diabētu, nieru slimībām, kas savstarpēji viens otru ietekmē un pasliktina slimības gaitu, ir ieteicams lietot ārstniecības augu saliktu tēju un censties iedarboties uz visu kopā. Var savākt ārstniecības augus un pagatavot veselības tēju sirds asinsvadiem.

Lazdas lapas 20.0 asinsvadu paplašināšanai
Lazdas mizas 20.0 asinsvadu paplašināšanai, asinsspiediena mazināšanai
Vilkābeles ziedi 15.0 asinsvadu spazmu mazināšanai, sirdsdarbības ritma stabilizēšanai
Vīgriezes ziedi 15.0 sirds asinsvadu paplašināšanai, nervozitātes mazināšanai
Salvijas lapas 10.0 aterosklerozes aizkavēšanai, asinsvadu iekaisuma mazināšanai
Mārdadža lapas 10.0 aknu darbības uzlabošanai
Bērza lapas 10.0 nieru darbības uzlabošanai
Dzeltenā amoliņa laksti 5.0 asins „šķidrināšanai”

Visu sasmalcina vienāda izmēra gabaliņos, sajauc, līdz masa kļūst viendabīga Ņem 2 ēd karotes tējas maisījuma aplej ar 3 glāzēm vāroša ūdens, apsedz un atstāj ievilkties 2 stundas, nokāš. Lieto pa glāzei 3 reizes dienā labāk pirms ēšanas, bet var arī jebkurā laikā. Seko asinsspiedienam, ja tas krītas zemāk par normu, uz pusi samazina tējas devu dienai. Ja ir pastiprināta apetīte un lieks svars, apetītes pasliktināšanai pievieno pa šķipsniņai trejkrāsu vijolītes lakstu, vai mugurenes saknes gabaliņu, ja slimo ar diabētu, līdztekus vajag lietot tēju cukura vielu maiņas kompensācijai, ja ir miega traucējumi var lietot baldriāna saknes novārījumu vai tinktūru. Slikta garastāvokļa un depresijas kliedēšanai ieteicams šo tēju papildināt ar 20 gramiem gurķu mētras lakstu vai 15 gramiem mārsila lakstu.

Sirds slimību gadījumā un īpaši pie stenokardijas jāizvairās no tādu ārstniecības augu lietošanas, kuri pastiprina asins recēšanas spēju, tādi ir, piemēram, nātre, ūdens pipars, maura sūrene, asinszāle un citi augi, kurus lieto asiņošanas apturēšanai.

Pie sirds išēmiskās slimības var lietot arī Sirds veselības tēju, īpaši, ja vienlaicīgi ir paaugstināts asinsspiediens.

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.