0

Nierakmeņu slimības fitoterapija

Nierakmeņu slimības fitoterapija

Nierakmeņi nieru bļodiņās un citur urīnceļos veidojas, ja šajā sistēmā ilgstoši pastāv hronisks iekaisums, kas ir galvenais šīs slimības cēlonis.

Uz iekaisuma fona nierakmeņi var pastiprināti veidoties, ja cilvēks:

  • maz lieto šķidrumu,
  • ēd tikai kādu vienu produktu, piemēram, biezpienu vai pienu,
  • vai lieto daudz kalcija preparātus, kas, pateicoties reklāmai, ir modē

Riska faktori ir arī pārmērīga šokolādes, gaļas un alkoholisko dzērienu lietošana.

Arī atsevišķi medikamenti var veicināt nierakmeņu veidošanos. Par to ir jālasa zāļu preparātu anotācijās.

Nierakmeņu slimības gadījumā obligāti jānovērš urīna izvadīšanās traucējumi (priekšdziedzera palielināšanās, anatomiskas izmaiņas urīnvados u. c.).

Kalcija oksalāti un fosfāti sastāda 70 % no visiem akmeņiem, tie šķīst vāji, bet ārstniecības augu tējas darbības iespaidā var sadalīties mazākos gabaliņos un izvadīties laukā vai arī, ja nepaveicas, iesprūst, izraisot nieru koliku. To nevar paredzēt un vieglāk ir no nierakmeņu slimības izvairīties nekā to ārstēt.

Retāk sastopami ir magnija, amonija un kalcija fosfāti- šie akmeņi šķīst, ja lieto kukurūzas sakņu novārījumu; urāti ir sastopami 10-12% gadījumos, tos var izšķīdināt, lietojot augu valsts barību un ārstniecības augu tējas, lai organismā izveidotos neitrāla vai viegli bāziska vide un urīns kļūst neitrāls.

Nierakmeņu slimība ir uzveicama, ja cilvēks izmaina savu ēdienkarti, lai normalizētu organisma skābju-sārmu līmeni, lieto šeit minētos ārstniecības augus, novērš hronisko iekaisuma procesu un urinēšanas traucējumus; par to liecina USS izmeklējumi. Neko lietas labā neuzsākot, akmeņu “bombardēšana” ar ultraskaņu parasti ir jāatkārto daudzas reizes, jo tā nenovērš slimības cēloni.

Pēc tautas ticējumiem, ja skudras uztaisījušas lielus pūžņus, ja meža zvēriem uzkrāts daudz iekšējo tauku un, ja pīlādzim – Sorbus aucuparia ir daudz ogu, tad gaidāma auksta ziema. Pīlādzis mums ogas dod, lai mēs varētu veseli un stipri bargo ziemu izturēt. Tās satur A, C, P vitamīnus, kā arī cukurus līdz 9%, tāpēc no pīlādža ogām var gatavot arī vīnu. Parasti ogas žāvē 70 – 80 grādu temperatūrā, līdz tās saspiežot nelīp kopā, uzglabā slēgtos stikla traukos. Ogas var lietot arī svaigas. Tautas medicīnā pīlādža ogas lieto nierakmeņu slimības gadījumā, kā vitamīnu avotu, bez tam arī caurejas un dizentērijas ārstēšanai.

Ņem l ēdamkaroti pīlādža ogu, aplej ar 2 glāzēm, ūdens, vāra 10 minūtes, atdzesē. Lieto pa pusglāzei trīsreiz dienā.

Dabā ir atrodami daudzi ārstniecības augi, kuru lietošana sekmē nierakmeņu šķīšanu un aizkavē jaunu akmeņu veidošanos.

Veselības tējā “Nierakmeņu šķīdināšanai” šim nolūkam var ievietot sveķenes lakstus, zeltslotiņas lakstus, pupiņu pākstis, virša ziedus, ūdens kreses saknes, kazenes saknes, smaržīgās madaras saknes, dzeltenās madaras lakstus.

Fosfātu akmeņus, kā jau minēts, šķīdina kukurūzas saknes novārījums, skābeņskābes akmeņus – vīnogulāja lapu novārījums, kalcija oksalāti un urāti šķīst, ja katru dienu noēd 3-5 gramus augļu koku sveķu, bet kur lai tos tādā daudzumā dabū? Sparģeļu saknes šķīdina akmeņus, kas veidojušies no urīnskābes kristāliem. Labi būtu, ja varētu noskaidrot, kāda veida akmentiņi ir sakrājušies nieru piltuvītēs un izvēlēties attiecīgos augus. Diemžēl ne vienmēr urīna analīze atklāj šo noslēpumu, tāpēc, lai var trāpīt, jālieto dažādi augi.

Maisījumā ir jāiekļauj arī augi spazmu mazināšanai, piemēram, biškrēsliņu ziedi, bārbeles miza, savukārt bērza lapas un tīruma kosu jāpievieno gan urīndzenošo, gan pretiekaisuma īpašību dēļ, bet nātres lapas var pievienot, lai uzlabotu asinsvadu stāvokli, mazinātu asiņošanas iespēju un nodrošinātu organismu ar dzelzi un citiem mikroelementiem.

Cilvēkiem, kam ir nierakmeņu slimība, jālieto daudz laba avota ūdens, katru dienu jānoiet vismaz 5 kilometrus, trīs reizes nedēļā sparīgi, sviedrus lejot, jāvingro. Ēdienam jābūt daudzveidīgam, katru dienu jānoēd 4-5 vīģes, 2-3 valriekstus un mandeles, kā garšvielu katru dienu jālieto dilles sēklas, selerijas, lupstāja, pētersīļu saknes un lapas, lavandas lakstus, ieteicami arī melno rutku salāti, ķirbju mīkstums un sēkliņas, kā arī dažādas pupiņas ar visām pākstīm.

Tas viss ir izpildāms un ļoti veicina atbrīvošanos no nierakmeņiem. Nierakmeņu slimības ārstēšana ir nopietns pasākums.

Tējas jālieto vismaz pusgadu, tad jāskatās USS vai kas mainījies. Ja rezultāti nav, jādodas uz nierakmeņu skaldīšanas procedūru ar ultraskaņas iekārtu un pēc tam jālieto līdzekļi nieru iekaisuma ārstēšanai un nierakmeņu veidošanās profilaksei.

Populārākās tējas

This site is registered on wpml.org as a development site.